Čistenie AQVITALU

Čistenie AQVITALU je veľmi jednoduché, časovo a finančne nenáročné a nevyžaduje si žiadne chemické prípravky. Postačí obyčajný ocot. Počítač v prístroji sám vyhodnotí, kedy je potrebné AQVITAL vyčistiť, podľa kvality vody, ktorú prístroj upravuje. Zvyčajne sa prístroj čistí po 200 litroch vody, aby sa uchovala jej neporušená kvalita.

Postup čistenia:

1. Súčasťou príslušenstva dodávaného s AQVITALOM je plastová injekčná striekačka, ktorú využívame na čistenie.

DSCF0025

2. Injekčnú striekačku naplníme octom.

DSCF00093. Medzikus striekačky zasunieme do otvoru na batérii AQVITALU.

4. Na zasunutý medzikus nasadíme naplnenú injekčnú striekačku.

DSCF0016

 5. Celý obsah injekčnej striekačky vstrekneme do batérie AQVITALU.

DSCF0021

 6. Pri stlačení piestu injekčnej striekačky sa ozve zvuková signalizácia, ktorá znamená začiatok čistenia. Na AQVITALE striedavo bliká zelená a červená LED dióda.

7. Čistenie zariadenia trvá 7 hodín, preto ho odporúčame vykonať na noc, alebo v neprítomnosti.

8. Na konci čistenia sa opäť ozve zvuková signalizácia, ktorá oznámi jeho ukončenie, zároveň sa spustí preplach AQVITALU a po preplachu je zariadenie pripravené na opätovné používanie. Preto dôrazne upozorňujeme aby batéria počas čistenia bola otočená do drezu.

Počas čistenia nie je možné použiť AQVITAL a takisto nefunguje diaľkové ovládanie.

Pri výpadku elektrickej energie sa odpočet čistenia zastaví a opätovne sa obnoví po jej spustení. počas čistenia zariadenie pokračuje v čistení ďalej.

Keď sa prvý krát ozve zvuková signalizácia oznamujúca potrebu čistenia zariadenia a my tak neučiníme tak sa zariadenie cca po 30 minútach úplne zastaví a nie je možné ho znovu spustiť. Počas týchto 30 minút je zariadenie v normálnej prevádzke, ale ozýva sa prerušovaná zvuková signalizácia. Pri stlačení diaľkového ovládania sa ozýva neprerušovaná zvuková signalizácia. Je potrebné zariadenie vyčistiť, inak sa nedá používať.